Як вибрати очисну споруду щоб не платити двічі

Насамперед потрібно підготувати відповіді на деякі питання, які допоможуть постачальнику підібрати потрібну станцію очищення.

► Для чого потрібна станція очистки – приватний будинок, група будинків, вулиця, котеджне містечко, кафе, ресторан, база відпочинку, АЗС і т.д.?

► Кількість жителів або об’єм стічних вод в добу (об’єм споживання води в місяць допоможе орієнтовно цей показник визначити)

► Залпові скиди, щоб визначити чи потрібна буферна ємність (КНС).

► Сезонність роботи Вашого об’єкту, коливання навантажень на ОС: це приватний будинок з постійним навантаженням на ОС, приміщення для працівників, що працюють позмінно, готель з залповими скидами вранці та ввечері, дачний будинок з сезонною активністю і т.п.

► Рівень ґрунтових вод і рельєф місцевості, рівень прокладених каналізаційних труб

► Куди відводити або де накопичувати (при бажанні) очищену воду – чи є рів, дренаж, територія для дренажу. Очищена вода повинна бути без запаху.

► Чи зроблена вентиляція каналізаційної системи будинку?

Доволі часто при купівлі станцій очищення виникають ситуації, коли клієнт отримує зовсім не те, на що очікував: труднощі при самостійному обслуговуванні після придбання; проблемна комунікація з працівниками фірми-постачальника або відсутність зворотного зв’язку взагалі; недоліки в технології очищення і т.п.

Важливі поради

Поцікавтесь, як давно компанія-виробник присутня на ринку – це може бути дуже хорошим показником досвіду в очищенні стічних вод. Технології не стоять на місці, весь світ працює над більш ощадними та зручними рішеннями. Дізнайтесь, чи має компанія-постачальник всі необхідні для експлуатації дозвільні документи. Поцікавтесь, чи є в компанії сервісна служба – очисна споруда не “вічний двигун” і вона потребує обслуговування (професійний сервіс чи термінова консультація може знадобитися). Виясніть, чи зможе компанія-постачальник забезпечити якісний монтаж і запуск – Ви повинні отримати діючу систему очищення, яка повинна чистити вже з 2-3 дня після запуску. Обов’язково поцікавтесь думкою людей, що мають досвід використання вибраної станції очищення, запросіть у компанії-постачальника виїзд на діючий об’єкт. Запросіть повну інформацію про комплект та умови поставки. Постачальник зобов’язаний до початку робіт надати Вам опис, комплектацію, повну вартість та терміни реалізації проекту

Для того, щоб попередити можливі проблеми в майбутньому, ми підготували перелік доволі важливих питань, які варто задати постачальнику станції очищення стічних вод перед прийняттям рішення. Ми сподіваємось цей матеріал буде корисним та кожен зможе виділити актуальні для себе запитання.

Виробник – Постачальник

Важливо дізнатись більше про виробника і про постачальника станцій очищення стічних вод, щоб убезпечити себе від тимчасово існуючих компаній, які можливо і пропонують більш дешевий, але ймовірно неякісний товар.

► Як давно виробник та постачальник присутні на ринку?

► Який досвід має постачальник в монтажі та обслуговуванні станцій очищення стічних вод?

► Як регламентується та контролюється процес виготовлення?

► Які документи отримує клієнт після встановлення ОС? ►

Чи є документальне підтвердження, що ОС пройшла державну санітарно-епідеміологічну експертизу та відповідає встановленим медичним критеріям безпеки?

► Коли можна подивитись на діючу ОС та поспілкуватись з власником? Важливо питання до власника ОС:

► Як власник оцінює відношення компанії до клієнта?

► Наскільки якісно та швидко були виконані роботи по монтажу?

► Як власник оцінює комунікацію з працівниками сервісної служби?

► Задоволений чи розчарований власник роботою ОС?

► Наскільки часто власник проводить обслуговування ОС?

► Чи отримав власник таку очисну споруду, на яку розраховував і про яку розповідали менеджери компанії перед встановленням?

Технологія

Розібратися в технології очисної споруди зовсім не складно, достатньо прочитати, що таке біологічне очищення забрудненої води. Навіть не знаючи всієї термінології суть технології буде для Вас зрозумілою. Ми готуємо серію публікацій на цю тему, найближчим часом вона буде доступна на сайті. Якщо коротко, принцип біологічного очищення полягає в тому, що побутові стічні води очищуються за допомогою активного мулу (декілька колоній бактерій, які утворюються самостійно в побутовій стічній воді). Життєдіяльність бактерій підтримує стабільна температура активного мулу та кисень. Щоб даний принцип працював на локальній ОС потрібно обов’язково дотримуватись конструктивних правил – співвідношення об’єму різних зон, рівнів та часових інтервалів і т.п.

► Яка ефективність очищення стічної води?

► Яка продуктивність ОС? Продуктивність ОС – об’єм стічної води, яку ОС чистить за добу- не плутати з об’ємом самого біореатора (об’єм біореатора завжди більший).

► Яку кількість біореакторів (ємностей) передбачає технологія (один, два, більше)?

► Який % рівень утворення активного мулу – скільки літрів активного мулу утвориться при поступленні, наприклад, 100л стічної води?

► Для якої концентрації активного мулу буде дійсна заявлена ефективність очищення? Краще обирати ОС з найнижчим рівнем утворення активного мулу та з технологією, що працює при найвищій концентрації активного мулу.

► Чи може появитись запах? Якщо так, то по якій причині і як проблему вирішити чи попередити?

► Чи знаходяться всередині датчики чи інші елементи, що можуть кородувати? Наша компанія пройшла довгий шлях до власного виробництва, ми встановлювали та обслуговували ОС різних виробників і прийшли до висновку, що, чим простіша реалізація технології, тим надійніше вона функціонує.

З часом важливими є лише три деталі:

– ОС працює непомітно чи спричиняє незручності для жителів будинку та їх гостей: шум, візуальний вигляд, площа відведеної території, запах.

– Наскільки оперативно сервісна служба реагує на дзвінки

– Наскільки дорого обходиться експлуатація та обслуговування.

Корпус

Станція очищення стічних вод знаходиться в ґрунті протягом багатьох років. За цей час на неї здійснює тиск як сам грунт, так і всі навантаження, що він приймає – люди, транспорт. Крім цього, важливий матеріал виготовлення, наприклад поліпропілен чи поліетилен має внутрішнє напруження, що діє на стикові шви, бетонні кільця – піддаються впливу вологи та перепадів температури і т.п. Важливо розуміти, що всередині та ззовні корпусу – корозійне середовище.

► З якого матеріалу виготовлений корпус? Найбільш розповсюдженими матеріалами є листовий поліпропілен та поліетилен. Згідно нашого досвіду, поліетилен має властивість кришитися і не завжди витримує навантаження. Поліпропілен більш пружний та надійний. Зверніть увагу на виробника матеріалу. Найкраще, якщо це буде Німеччина чи інша країна ЄС.

► Яким методом виготовлений корпус (PP,PE)? Метод лиття – дуже важливо технологічно забезпечити однорідність матеріалу. Метод зварювання ручним екструдером – призначений для зварювання деталей, що не піддаються великому тиску. Метод машинного стикового зварювання – найбільш надійний метод для несучого корпусу, міцність шву на 50% вища в порівнянні з ручним зварюванням.

► Корпус самонесучий (для монтажу в ґрунт) чи для монтажу в з/б кільця?

Комплектація

► Яка комплектація станції, перелік обладнання? Це може бути біоректор (декілька біоректорів), компресор (інше обладнання для аерації), насосне обладнання, блок управління (механічне реле або електронний блок управління) та ін.

► Якщо в складі станції є компресор (мембранний) – який гарантійний термін для компресора (зазвичай гарантія оформляється окремо)? – термін безперебійної роботи, гарантований виробником? – сервісне обслуговування компресора? – де знаходиться компресор (заборонене попадання вологи, обов’язковий забір повітря)? – рівень шуму компресора? – скільки годин в добу працює компресор? – енергоспоживання компресора в день/місяць/рік?

► Якщо в складі станції є блок управління – що буде з ОС до моменту заміни блоку управління, що вийшов з ладу, чи здатна ОС тимчасово працювати без управління (загроза затоплення чи навпаки опустошення і пошкодження корпусу)? – блок управління працює тільки в одному режимі чи декількох і чи є можливість самостійної корекції роботи ОС – у випадку коли кількість жителів зміниться? – де знаходиться блок управління? Обов’язково зверніть увагу, де розміщене обладнання та на скільки довго воно зможе працювати в таких умовах, чи передбачені/попереджені аварійні ситуації – затоплення, попадання сміття, відсутність електроенергії і т.п.

Вартість і гарантія

Під вартістю станції очищення потрібно розуміти – вартість повного комплекту обладнання, його встановлення, наладка та запуск – тобто який бюджет Вам необхідний для того, щоб стічна вода очищувалась. – експлуатаційні затрати – затрати на електроенергію, регулярність та вартість сервісного обслуговування. Таким чином буде простіше порівняти вартість станцій, що пропонуються на ринку.

► Виїзд на об’єкт і заміри входять в ціну?

► Вартість шефмонтажу (підключення) входить в ціну?

► Вартість запуску (активація системи) та навчання входить в ціну?

► Проводиться індивідуальне регулювання системи через деякий час, якщо так – чи входить це в ціну?

► Вартість додаткових матеріалів та послуг, що необхідні для монтажу ОС?

► Скільки становлять річні експлуатаційні затрати і що в них входить?

► Який термін гарантійного обслуговування надається постачальником/виробником?

► Які умови гарантії?

Монтаж

Станція очищення стічних вод може встановлюватись разом з прокладанням каналізаційних труб під ОС при будівництві будинку, так і в діючу систему каналізації, коли труби вже прокладені на певному рівні. Вартість встановлення ОС – це важлива частина затрат, тому потрібно розуміти які матеріали, спецтехніка та загально будівельні роботи будуть потрібні та скільки часу вони будуть тривати.

► Якщо Вам необхідне встановлення «під ключ» – чи надає постачальник таку послугу?

► Якщо на об’єкті вже є будівельники, чи можливе встановлення ОС під наглядом представника від постачальника?

► Якого розміру потрібен котлован під ОС?

► Дренажне поле є обов’язковою умовою для ОС? Якщо так – якого розміру?

► При умові вже прокладених каналізаційних труб – є можливість пристосувати ОС під необхідний рівень? Без насосного обладнання чи з?

► Що залишається на поверхні землі – люк, бокси для обладнання та ін.?

► Чи потрібно підводити 220V безпосередньо до ОС? Чи можливе підключення енергозалежного обладнання (БУ, компресор) на віддалі від ОС (гараж, підвал), якщо так – на якій максимальній відстані?

► Які будівельні матеріали необхідні (пісок, цемент, з/б кільця) і в якій кількості? Їхня орієнтовна вартість.

► Чи потрібна спецтехніка, якщо так то яка саме (кран, екскаватор і т.д), на скільки часу, вартість?

► Які загально будівельні роботи потрібно проводити, їх вартість?

► Якщо на ділянці, запланованій під ОС, вже є бруківка і т.п. – чи буде вона мати такий самий вигляд після встановлення і чи будуть додаткові витрати?

Експлуатація

Питання по експлуатації є насправді найважливішими, оскільки власник ОС після встановлення та запуску не повинен відчувати жодні незручності через ОС, станція повинна працювати ефективно та непомітно.

► Що дозволено скидати в стічну воду, а що ні?

► Чи потрібно регулярно добавляти порошки чи рідини в ОС під час експлуатації?

► Чи можливо самостійно обслуговувати ОС, що потрібно робити і як часто?

► Чи є доступ до всіх зон ОС, чи всі внутрішні деталі можна при потребі прочистити, помити?

► Чи є можливість підписати договір на обслуговування?

► Чи працює сервісна служба в вихідні та святкові дні при потребі?

► Скільки часу ОС може функціонувати без притоку стічних вод і що робити, якщо пройшло більше часу?

► Що робити, якщо приїхали гості або збільшилось поступлення стічних вод в добу?

► Що робити, якщо ми будемо відсутні тривалий час або поступлення стічних вод в добу значно зменшилось?

► Чи є можливість повторного використання очищеної води?

► Чи є можливість самостійного регулювання ОС?

Якщо у Вас виникнуть питання, не відкладайте і контактуйте будь-яким зручним способом – ми будемо раді доповнити цей перелік Вашими запитаннями.

Уляна Марадь

Технічний директор САП, тел. 0676756097
Закрити меню
Please ask for info by phone or email
×

Кошик